מבצע!
טוב רואי בבא בתרא

טוב רואי בבא בתרא -המבואר ב

מחבר: מכון טוב ראי"ה

מחיר קטלוגי: 75 ש"ח

מחיר באתר:₪50 עכשיו במבצע:₪45

חלק ב

פרק עשירי -גט פשוט

דיני שטרות והלוואות  מחושן משפט סימן לט – מו.

בהרחבה על פי ביאור הגר”א  עם אגדות רבה בר בר חנה מבוארות .

מדברי הפתיחה  :

חלק שני זה של טוב רואי בבא בתרא המבואר , מיוסד רובו ככולו על דברי מרן הראי”ה קוק זצ”ל , בחיבורו הגדול באר אליהו חלק ב ,שהוא הרחבה ביאור והעמקת עיון בדברי רבנו הגאון הגר”א , בביאורו לשולחן ערוך חושן משפט.

פרק עשירי במסכת בבא בתרא  ” גט פשוט ” דן בגדרי שטרות והלוואות , כיצד הם נכתבים כתיקון חכמים , וכיצד יש לפרש טעויות וספיקות בשטר , מה דין כתיבתו במעמד  צד אחד בלבד , או כתיבת עותק במקום שנמחק או אבד , דיני שטר שוברות להוכחת פרעון השטרות , שטר מוקדם או מאוחר , ועד בירור תוקף מלוה בשטר לעומת מלווה על פה, תוקפו לגבות מנכסים שהיו ללווה בשעת הלוואה ונמכרו , שמשועבדים מדין תוררה למלווה לפירעון חובו.

יסודות משפטיים אלו מבוארים בחו”מ בהלכות הלוואה מסימן לט והלאה . ביאורי מרן הראי”ה קוק זצ”ל על ביאור הגר”א שבהם  עד תחילת סימן מו הובאו בספר באר אליהו ב.

מגמת הרב בחיבור זה הייתה לאגד את התלמוד עם הפוסקים  ,כדי ליישב את סדר התלמוד וההוראה , וכתב ”  שכבר החילותי בשביל מטרה זו לחבר ביאור על ביאור הגר”א לשו”ע  – על חושן משפט , כדי שיתרגלו הצבור הלומדים ללמוד הפוסקים עם מקורם , וחשבתי להשלים הדבר ע”י התחברות הפוסקים עם הש”ס  כדי שיהיה קשר כפול .”

 

 

קטגוריה: .

חוות דעת

אין עדיין ביקורות

מה דעתך על המוצר “טוב רואי בבא בתרא -המבואר ב”